★ Deníček - 2. května

4. května 2015 v 14:45 | opY |  ★ Zrzavá máma
Jen mě ráno máma převlékla, hned se začala patlat s dortem, který chtěla udělat minulou noc, ale byla už moc líná. Který člověk, sotva vstane, začne péct dort? Nechápal jsem to a radši jsem šel na dopravní hřiště. Využil jsem zapomenuté vlhčené ubrousky na zemi pro svou Tatru. Hezky jsem jí umyl a spotřeboval jsem celé balení. Máma si toho všimla asi až za půl hodiny, což je nezvyk. Už bylo pozdě, aby šílela.

Vyměnil jsem taky kolo, které přes noc samovolně píchlo. Nezdálo se mi to, podezíral jsem naše kočky. Určitě tu pořádaly závody, driftovaly a pak píchly, a aby ze mě udělali vola, zaparkovaly Tatru zpátky a teď předstírají, že nic. Ale já vím svoje. Poznám to na pneumatikách.

Máma dodělala dort a chytla záchvat uklízení. Vyházela celou skříňku a všechny šuplíky. Zabavil jsem malou vrtačku, kterou máma vyhodila ze šuplíku a nemohl jsem se jí nabažit. Vrtačku totiž sháním už delší dobu.
Táta mezitím vstal, ale jen co se objevil mezi dveřmi a uviděl vyházenou kuchyň, snažil se zase rychle odplížit do ložnice. I když se máma nedívá, vidí všechno, takže ho pozdravila a místo snídaně mu podstrčila šroubovák na jednu ze skříní. Řekla, že dort je v lednici, ale musí pár hodin odležet. Začal jsem protestovat, že nebudu pracovat, zatímco se nějaký dort bude hodiny flákat.

Táta rozmontoval skříň a zkusil se odplazit do svého hracího koutku. Já zamířil do garáže, abych vyzkoušel novou vrtačku. Máma to zřejmě zachytila čichem, že se chystá pracovní bojkot a poslala tátu do sklepa. Mně sebrala vrtačku, že to je prý ruční šlehač. To neměla dělat. Seřval jsem jí na tři doby a hodil po ní míček s medvídkem Pů. Úplně mi tím zkazila náladu, tak jsem se rozhodl kazit její náladu taky. Celé odpoledne jsem mluvil jen o té vrtačce. Během dvou hodin jsem jí rozhodil tak, že jí cukalo oko.

Odpoledne jsme šli ven. Teda já si myslel, že jdeme na písek. Ve skutečnosti jsme se ploužili autobusem někam pryč a vystoupili na velkém parkovišti. Prvně jsme šli do obchodu s elektrem a to se mi líbilo. Byl tam obří výběr součástek na časolety, Tatry, lodě a osobáky. Dokonce i solidní repro do auta tam měli. Obzvlášť se mi líbilo oddělení televizí. Bylo jich tam snad sto a na všech vysílali to samé. Byl to parádní haluz, ale moc jsem nepochopil, proč by si někdo kupoval televizi s jedním kanálem. Mně se pár televizí líbilo, chtěl jsem je spíš se sportovním programem, ale neměli je.

Pak jsme šli do dalšího obchodu. Vypadalo to, jako jeden obří dům plný nábytku a cetků. Nejprve máma s tátou něco hledali mezi sedačkami a pak jsme jeli výtahem. Navíc jsme šli kolem nějaké restaurace a moc hezky to tam vonělo. Chtěl jsem si dát odpolední kafe, abych si to užil, ale dospělí zkrátka děti neposlouchají. Šoupli mě místo toho do výtahu. Měl jsem toho fakt dost. A to ještě ke všemu jsme dojeli do velké kuchyně, kde se máma totálně zasekala. Pořád běhala sem a tam, tančila kolem nádobí a pořád se táty na něco vyptávala. Toho to taky nebavilo, jak jsem poznal, tak jsem aspoň nebyl sám. Podpořil jsem tedy situaci a vyhlásil mužský bojkot svým řevem. Táta se sice nepřidal, ale mělo to efekt aspoň na mámu a šli jsme pryč. Protože jsem chtěl a bavilo mě to, řval jsem celou cestu, dokud mě máma doma zase nevyložila na zem. Pozitivní na tom všem bylo jen to, že jsem dostal držhubné v podobě plyšového kopačáku.

Už nikdy do krámu nevstoupím! Obchody a nakupování jsou hrozba, že si člověk nudou rozkouše i plínu.
 


Komentáře

1 babi babi | 11. května 2015 v 13:09 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama