★ Vlastním lidem se zásadně nepomáhá!

29. dubna 2015 v 22:08 | opY |  ★ Reporty ze společnosti
Miliardy korun od daňových poplatníků se valí do rukou lidí, kteří v životě k práci nečuchli a vyhovuje jim, že je někdo krmí. Stát raději peníze cpe horem, spodem do uprchlíků a menšin, které ani za dvacet let nebyly schopné se integrovat. Raději se nacpou peníze nějakému hloupému projektu, než aby se za ty peníze ulehčil život lidem, kteří to opravdu potřebují. Vozíčkářům, slepcům či hluchým, nemocným, kteří nemají peníze na léčbu a musí žebrat, aby jim pomohla dobrosrdečná část obyvatelstva. Že přeháním? Ale ne.

Byla jsem svědkem akce jedné maminky, která uspořádala dobrovolnou sbírku pro mamku dvou malých dětí, aby se mohla odstěhovat od svého manžela, který je bil, chlastal a zakazoval jim pomalu i chodit ven. Nemohla se spolehnout na rodinu, tak si vylila srdce pár kamarádkám ze skupiny, které se spojily a i přes její odmítání jí pomohly. Rozjely nakonec docela velkou akci, do které se zapojilo hodně maminek. Vybraly se desítky tisíc, které pokryly stěhování, nájem, kauci a ještě zbylo na živobytí. Posílaly se darem balíčky s kosmetikou, hračkami, oblečením, potřebami. Kdo měl dvě stejné věci do kuchyně, tak je poslal. Bylo neuvěřitelné sledovat, kolik lidí je schopných pomoci. To je jen jeden příklad z mnoha dalších.
Pomáhá se maminkám nemocných dětí, nebo těm, které potřebují nutně operaci. Jsou to záležitosti v řádkách tisíců korun. Maminkám postižených dětí, aby si mohly dovolit koupit svým dětem speciální pomůcky nebo prostě jen zlehčit, rozveselit jejich život. Dělají se charitativní dražby. Posílaly se dokonce dárky a potřeby pro předčasně narozené děti. Každý dal, co měl nebo mu peněženka dovolila. A po tomhle, když slyším, že jsme chrti chamtiví, co nechtějí pomáhat a myslí jen na sebe, mám opravdu vztek. Odvedli jsme peníze do státní kasy, které se přesypávají dál do organizací, které vymýšlí nesmysly a plýtvají. Z těch peněz, co nám zůstaly na obživu, jsme byli schopní ukrojit díl a poslat ho někomu, kdo ho opravdu potřeboval.

Bylo by třeba hezké potkávat slepce nejen s holí, ale i s asistenčním psem. Takový pejsek stojí poměrně dost a málokdo si ho může dovolit. Kdyby každý vozíčkář mohl mít vlastního asistenta/asistentku a možnost se realizovat i přes to, že je vozíčkář. Potěšit děti v Klokánku a dětských domovech, protože jsou to ony, kdo potřebují péči a zaslouží si radost. Děti v kojeneckých ústavech strádají po stránce sociální, protože pro dobrý rozvoj potřebují náruč a společnost. Pomoci těm,
kteří jsou týráni a biti, aby měli kam jít a nebáli se.
Investovat více do škol, aby učební plány držely krok s dobou a to samé pomůcky pro různé předměty. Starým lidem dopřát klid na stará kolena, protože dost z nich nemá kam jít. Jejich rodiny si je kolikrát vzít nemůžou, ať už proto, že nejsou schopné je uživit, nemají místo či prostě proto, že potřebují asistenci. Důchodu se bojí, jak čert kříže, protože budou mít sotva na nájem.

Vznikl projekt Hate Free Culture na podporu boje proti nenávisti. O co v tom projektu jde, co vlastně po lidech chtějí, mi doteď není přesně jasné, protože z doslechnutých informací v tom mají prsty i jiné evropské státy. Stálo to miliardy. Aby se to podpořilo ještě víc, zmiňují se o tomto projektu dokonce ve známém seriálu Ulice. Kolik taková reklama v televizi asi stojí? Navíc nemluvíme o nějakém béčkovém programu, ale jednom ze čtyř televizních gigantů u nás. Proč se investovaly šílené peníze do takového nesmyslu? Umíte si vůbec představit, co by se stalo, kdyby se tyto peníze, aspoň pro jednou, daly opravdu tam, kde jsou potřeba? Já ano.

Stát obětoval své vlastní lidi na úkor multikulturalismu, abychom nebyli v Evropě za blbečky. Mně upřímně je to jedno, že budu označována za rasistu. Pro mě osobně je důležité, aby se můj národ měl dobře. A kdyby něco zbylo, pak bych teprve uvažovala o tom, že ty zbylé peníze dám na pomoc těm ostatním. Ti lidé, kteří tu pracovali a dávali ze svých platů peníze jsou ti, co si zaslouží odpočinek, klid a uznání. Ne ti, co si sem přitáhli, rozvalili si tu pupky a aby to popohnali, začali řvát cosi o rasismu a čekali, až je někdo bude krmit.

Existuje strašná spousta neziskových organizací a stojí šílené peníze. Nevěřím lidem, kteří v nich pracují a nevěřím ani tomu, že se opravdu dostane pomoci, kterou slibují. To, že se vyrojily jako houby po dešti mi spíše značí, že to je velice lukrativní kšeft, jak si namastit kapsu. Není od věci pomáhat lidem v oblastech zpustošených válkou, ale není to důvod, proč jim dát přednost před svými vlastními lidmi, kteří tu pomoc taky potřebují.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama