★ Italské peklo po přistěhovalsku

29. dubna 2015 v 10:57 | opY |  ★ Reporty ze společnosti
Než by se člověk nadál, do Evropy denně migrují stovky a stovky lidí, kteří údajně utíkají před válkou, chudobou a hladem. Říkáme jim uprchlíci, protože prchají ze své země, která jim neposkytuje vhodné podmínky pro život. Realita je ale trošičku jiná a zatím víme jen velice málo. Své vědí jen ti, kteří v poslední době byli v Itálii, Řecku, Španělsku, tedy poblíž Středozemního moře a co nejvíce na jihu. Jejich výpovědi o životě tamních lidí jsou ale zesměšňovány a brány jako smyšlené, nepodložené a bez důkazů.

Z médií víme jen strašně málo. Evropa je tím tak zaskočená, že situaci absolutně nezvládá řešit. Místo toho, aby nekompromisně posílala všechny zpátky, tak ještě vymýšlí systém, jak je všechny zaintegrovat mezi ostatní obyvatele. Přitom je to natolik absurdní nápad, že se mi ani nechce věřit, že toto někdo mohl vypustit z úst. Copak je někdo v ČR schopný živit dalšího dospělého člověka v rodině? Dost z nás má co dělat, aby vyšla do výplaty. Spousta lidí si nepořizuje děti, protože se bojí, že je neuživí. Nespoléhají se na státní sociální systém, jako někteří zdejší spoluobčané. Nehledě na to, že ti uprchlíci neumí jiný, než svůj jazyk, jsou zvyklí na jiné podmínky a žít s úplně cizím člověkem, to by neudělal asi nikdo, uprchlíků nevyjímaje. Raději budou se svými lidmi, se kterými se dorozumí a kteří jsou jim kulturně bližší. Takže tím spíše vznikne další komunita, která se, ať budeme chtít nebo ne, bude nějakým způsobem vyčleňovat. V zájmu intergrace se budou z našich peněz sypat další a další do neziskovek, utahovat kohoutky pracujícím lidem. Najednou tu vznikne povinnost živit další lidi, kteří nejsou schopní najít si práci, protože neumí jazyk a nemají kvalifikaci, možná ani vzdělání.

Dost dobře taky nechápu ty fotky, které jsem viděla několikrát zveřejněné na serverech českých médií. Jsou na nich černoši migrující do Evropy, ale na žádné z fotek jsem ještě neviděla děti nebo ženy. Neviděla jsem žádnou loď plnou matek s dětmi a starými lidmi. Na všech se tyčí mladí muži. Nevíme o nich nic, nevíme, proč sem vlastně připluli. Víme jen o aféře, kdy utopili dvanáct křesťanů. Fakt vám to nepřijde divné? Mně tedy ano.

Na jihu Itálie nastává peklo na zemi. Vláda na ty lidi kašle, ačkoliv tam vládne chaos a napětí. Lidé, kteří tam žijí, přicházejí o domovy. Opuštěné domy jsou obsazovány uprchlíky, kteří nemají kam jít. Roste kriminalita a krádeže, protože bez jídla přežije jen málokdo. Nemají peníze, aby se uživili, tak co jiného jim zbývá. Proč sem tedy připluli? To si zaplatili jízdu po moři a dál nepřemýšleli, co s nimi bude?

A co bude vlastně s námi? Dostaneme nařízeno, že musíme přijmout někoho, kdo se sem prostě nakýbloval, ačkoliv jsme to nechtěli? Máme tady na to vůbec prostory a finance, abychom uživili další tisícovku, ne-li víc nepracujících lidí? Já vím, že oni za to třeba nemůžou, že je IS vyhnal, ale my přeci nemáme za ně zodpovědnost a nejsme povinni jim poskytovat azyl. Proč nikoho nezajímá, jak žijí zrovna teď lidé na jihu Itálie? Že oni se stali lovnou zvěří a musí se dělit o všechno s lidmi, které nezvali a které tam nechtějí. Kteří obtěžují jejich životy a jsou vůči nim agresivní, protože mají existenční problémy. Oni tam také potřebují pomoc, ale to nikoho nezajímá.

Navíc konkrétně Itálie je pro uprchlíky z muslimských oblastí krajně nepohodlná, protože Italové jsou velice pobožní. Křesťanství je pro ně druhé jméno a když řeknete italskou nadávku která obsahuje pošpinění jména Božího, je to bráno jako velice vulgární. Moje tchýně za takové nadávky vždycky nadává svým synům, když je použijí. Ani jednou jsem jí neslyšela říct něco takového. Navíc je Itálie ekonomicky naprosto v katastrofálním stavu. Panuje tam nezaměstnanost daleko horší, než u nás. Platí se tam šíleně vysoké daně. Mladí italové prchají pryč, protože bez praxe se tam člověk neuživí. Není divu, že jich je i plná Praha, Brno a možná i další města. Mají tu totiž daleko větší šanci získat práci, než v jejich zemi. Země takto rozložená vlastní ekonomikou nemůže být prostě schopná postarat se o nějaké uprchlíky.

Víme, že za víkend se do Řecka přeplavilo kolem osmiset lidí. Kam šli? A co dělají ti, co jsou v Evropě už několik dní, ne-li týdnů? Pokračují dál do Evropy, aniž bychom to tušili. Jsou zadrženi na hranicích, jsou vidění ve vlacích. Viděla jsem je v Římě, skupina jich s námi jela dokonce do Říma vlakem. Není mi z toho dobře. Člověk, který chce přežít, udělá cokoliv. Nelíbí se mi ta vidina, že se budu bát jít ven, aby po mně někdo neskočil nebo aby někdo něco neudělal mé rodině. Neumím si představit jít do práce, vrátit se z práce domů a najít ve svém bytě bandu přistěhovalců, co se tam bez problémů budou rozvalovat a jíst jídlo, na které jsem vydělávala celý měsíc, abych uživila rodinu. Vy ano? Protože takhle to momentálně je v jižní Itálii.

Nepotřebuju, aby mi to potvrdila naše média, že to tak je. Stačí mi výpověď rodiny a sousedů, kteří tam mají známé. Stačilo mi vidět, jak vypadal Řím v srpnu 2014 a v dubnu 2015. Stačilo mi vidět ty lidi na vlastní oči. Přistěhovalce od turisty a Itala poznáte velice jednoduše. Stačilo si popovídat s pár lidmi ve vlaku nebo v letadle. Stačí si přečíst zahraniční tisk a výpovědi Italů žijících na jihu. Stačí jen chtít a pravdu se dozvíte sami. Nemusíte čekat na naše média.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama