★ Maminky a jejich neduhy

16. května 2014 v 22:13 | opY |  ★ Zrzavá máma
Už mi to nedá a musím napsat článek o nás, budoucích matkách, protože někdy nevěřím vlastním očím, co za diskuzi/obrázek/dotaz zase někdo vložil na forum.

Jako správná začínající matka, i já si našla své stránky, kde se slítáme jako supi. Začala jsem s tím v době, kdy už mi tak nějak došlo, že jsem opravdu těhotná a není to jen nějaký vtip. Měla jsem břicho, byla jsem doma na rizikovém a polykala tablety magnesia, jako bonbony, aby mi splaskly nohy. Rozhodla jsem se, že se musím všeobecně vzdělat, abych věděla, co těhotenství obnáší. Rady a tipy maminek jsou k nezaplacení, ale i tady platí, že člověk musí brát některé věci opravdu s rezervou. A než číst názor jedné, radši si přečíst názory minimálně deseti dalších, abyste si mohli udělat takový průměrný obrázek k vašemu konkrétnímu dotazu.

Asi jako všude, i zde funguje profil jako rentgen vašeho života. Můžete tam toho napsat fakt hodně, včetně informací o vašich dětech, založit galerii nebo psát statusy. Můj profil jsem stručně odflákla s tím, že jsem tedy těhotná a čekám v červnu kluka, a tím to pro mě haslo. Můj profil je ukrutně nudný na informace, ale mně to naprosto vyhovuje. Jsem odstrašující případ, jak by to správně mělo vypadat, protože narážím na profily, které si některé mamky zřejmě spletly s rodinným albem.

Velmi mě také znepokojuje, kolik sluníčkových lidí se tu vyskytuje. Všechno je tak krásné, úžasné, šikovné, praktické, nádherné, až z toho mám poslíčky. Zejména výše zmíněná galerie je fakt výživa, hlavně co se fotomontáží a intimních věcí týče. Musela jsem se naučit ovládat svou krutost, sarkasmus a cit šmirgpapíru, abych neokomentovala některé z nich. Hlavně takové fotečky, kdy mimísek leží ve vědru úplně nahý a na hlavě má jen čepičku. Jsou to odrůdy nějakých flashových skládaček, takový ten "Photoshop pro debily", kde do sebe napojíte milion tuze rozkošných kýčů a pak tam ještě fláknete fotku svého mimča v úplně jiné kvalitě obrázku. Je jedno, že to je viditelný nesmysl nebo neodpovídají proporce, případně pixely, hlavně roztomile. Ale tohle je naštěstí jen to malé zlo.

Nedávno jsem šokem málem porodila, když na mě z náhodně vybraných fotek vyletěla jedna nějaké skoro nahé maminky pár minut po porodu. Miminko bylo stále spojeno pupeční šňůrou a roztlemené nohy maminky zakrýval cudně jen cár látky, aby se neřeklo. Chápu, že maminka je hotová, že to všechno zvládla a že má krásné miminko, a to všechno okolo, ale....ALE je to nechutné. Nesdílím soucit ani optimismus, naopak mi to zvedá žaludek. Proč takovou fotku vystavovat na web proboha? Další věc, hodně probíraná na netu a kterou zmíním jen okrajově, jsou fotky nahých dětí. Bohužel na otázku "A uvědomuješ si, že ne všechny profily patří maminkám?" se mi dostává úplně naivních odpovědí.

Celkem normální je zde sdílení fotek, jak velké mám břicho. Dále se řeší strie, jak probíhá vyšetření a komplikace v těhotenství. Hodně se tu šíří fotky jídel a recepty, což je dobrá věc, když potřebuju inspiraci. Samozřejmě ne všechno je poživatelné, ale některá "díla" jsou opravdu lákavá. Osobně si ráda projedu fotky pokrmů a tipy, protože odmítám vařit z konzerv. Dobrá je také diskuze, kde se s maminami trumfujeme, kdo toho víc za den sežral. A že to jsou někdy kombinace, při kterých zůstává rozum stát. Nebo je fajn si pročítat forum a z ničeho nic dostat šlupku přímo mezi oči v podobě fotky ohromného zmrzlinového poháru s čokoládou. Dočtete se, že zdravotně jste na tom většinou stejně, což vás do jisté míry uklidní, protože je to normální.

Výživné jsou také seznamy do porodnice. Od úplně stručných, protože většinu toho dostanete v porodnici, až po úplně kompletní zájezdové seznamy, kde nechybí snad ani ešuš a koprovka z pytlíku. Dost zajímavá jsou také fora tzv. Snažilek (budoucí maminky, co se snaží o miminko). Nebylo by na tom nic nenormálního, ovšem některé snažilky jsou z toho snažení úplně mimo vesmír. Aby podpořily své vaječníky ve výrobě hormonů, kupují bodýčka neutrální barvy. Dokonce řeší, jak dlouho po pohlavním styku nechávají sperma "uvnitř". Super je pak forum, kde se nakupilo trilion dotazů s přiloženými fotkami těhotenských testů. Otázky jsou jasné: Co myslíte, jsem těhotná? / Mám tam čárku navíc, jsem těhotná? / Může to být těhotenství? / Co myslíte viz fotka? / Mám na testu tři čárky. Čekám dvojčata?

Když si člověk není testem jistý, je nejlepší udělat si ještě jeden. A když ani to, je nejlepším rádcem vaše krev a ultrazvuk. Na některé věci maminy jsou schopné odpovědět, ale některé jsou opravdu spíše do rukou odborníků.

A na závěr několik zajímavých dotazů. Jistě bych jich našla mnohem víc, ale to bych se asi brzy zbláznila. Ty otázky vypadají asi takto:

Jde přidělat na kočárek ruční brzda? - I převodovka, je-li zručný chlap.
Proč se nedaří prodat kočárek? - Buď cena neodpovídá kvalitě, nebo je hnusný a opotřebovaný.
Můžu pít ovocný čaj? - Rozhodně ne! I pan Malátný zpíval, že nejlepší čaj je kafe s mlíkem.
Zda můžu jít těhotná na pouť? - Takové riziko, že na vás spadne vysmátá bílá labuť z atrakce, bych neriskovala.
Jsem těhotná a piju Coca Colu, vadí to? - Vadí. Stihla vám rozežrat část mozku.
Můžu v těhu na rafty? - Když pak budete umět simulovat houpání divoké řeky s kočárem, proč by to mělo dítěti vadit?

Nebo třeba co prý budu dělat, když mi praskne voda někde na vycházce? Jak jako co budu dělat? Utřu se lopuchem a morseovkou vyťukám SOS, aby mě nakonec zachránil oddíl osmiletých Liščat.

Dotaz s fotkou kojence, který má na rukách pupínky. Prý co to může být. Paní, to mu asi roste třetí ruka!

Podle čeho kupujete kojící podprsenky? Já rozhodně podle směru větru a ročního období, když to v černu bude fičet na severozápad, budu s určitostí vědět, že mám českou klasiku 85B.

Další dotaz s fotkou, tentokrát má na ní dítě rozraženou hlavu. Dotaz: Je to na šití? Máme jet na pohotovost, co myslíte?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama