Únor 2012

★ Zprávy ze světa

25. února 2012 v 22:47 | opY |  ★ Reporty ze společnosti
Po delší omlce se opět vracím k psaní článků na svém blogu, protože jsem za tu dobu nachytala zase několik zajímavých okamžiků.

Jistě si všichni pamatujete tu ukrutnou zimu v Praze. Venku to šlo do mínusu aj na Staromáku, všude sníh, uspěchaní silničáři a nasraní lidé skákající do dvoumetrové závěje na zastávkách, kam přirozeně silničáři odhrnují sníh ze silnice. Následující dvě fotky jsou z jednoho dne, kdy jsem opět cestovala do práce:Děda to vzal velice statečně. I přes svůj zasloužilý věk sebral odvahu, běžky a rozhodl se cestovat zasněženou Prahou. Kdyby se náhodou někdo ptal, proč jsou mé fotky pokaždé tak blbě nahnuté, je to z toho důvodu, že je mi trapné prostě vytasit mobil a ukázat dotyčnému, že fotím. Je to pro mne druh ochrany, abych nedostala po hubě.


A popojedeme dál. Sníh nám roztál, venku to smrdí jarem. Maminka se svým dítkem nastupuje do autobusu a sedají si proti mně. Maminka třímá v rukou časopis s velkou fotografií Edvarda ze Stmívání.
Nu což, řekla jsem si, to bude nějaký časák pro teenagery. Pak jsem se ale zarazila a uznala, že Stmívání už je konečně za námi, takže jsem se přirozeně zadívala na název časopisu, který mi posléze vyrazil játra z těla.
Pro ty, kteří to nedokáží přečíst, nápis zní: Mateřídouška.A na závěr si dáme recept na zapečenou kočku s kulichem:

1x česnek
špetka soli
1x středně velká kočka
1x pletený kulich
200ml smetany
bazalka


Kam se na to hrabou knedlíky v trojobalu!

Dobrou chuť.