Prosinec 2011

★ Divadlo

22. prosince 2011 v 21:48 | opY |  ★ Reporty ze společnosti
Tento týden jsem byla navštívit divadlo Hybernia. K vánocům jsme obdrželi lupeny na Quasimoda, za což jsme ve finále byli nesmírně vděční, protože to opravdu stálo za to. Skvělé obsazení, výborný výkon herců a zpěv nás opravdu pohltil. Také nechyběla ani kapka humoru, ačkoliv konec byl velice smutný, Quasimodo zahájil druhou část představení po svém a my řičeli smíchy, dokud hraní s publikem neskončilo.

Nicméně, abych se dostala k jádru věci, jediné, co mi vadilo, byli opět lidé.
Asi každý normální člověk ví, že divadlo je kulturní společenská záležitost, tudíž byste měli být i příležitostně oblečeni. Decentně a slušně, společensky.

Spousta lidí to asi nepobrala. Na první část představení se k nám připojil houf pubertálů, chlapci v riflích a mikinách, dívky jakbysmet, jen některé dotyčné pochopily, že by měly odložit denim stranou a obléci se trochu vkusně. Je škoda, že už se dnešním školákům nevtlouká do hlavy rodiči a učitelkou, že do divadla se prostě nechodí v riflích, skejťáckých botách a mikině. Omlouvat to pubertou nebudu, protože to není o vyzrálosti člověka, ale o tom, čím přemýšlí.
Ale tak či onak, u těch mladších společníků bych to ještě brala, jakože jsou příliš povznesení na vkusné oblečení, horší to bylo v případě dospěláků.
Jen pro představivost, asi takto to vypadalo:

Šisované, světle modré rifle; béžové manchestráky; vytahaný svetr po tátovi;, minisukně na bocích, na kterých by být neměla; pekelné výstřihy do hlubin samotného pekla; zelenočerné vlasy lážo plážo hozené do "prošla jsem tornádem".

Lidi to je děs. To vážně jsou tak někteří omezení, že neví, jak se mají oblékat do divadla?