Listopad 2011

★ Novodobé zlozvyky

16. listopadu 2011 v 10:58 | opY |  ★ Reporty ze společnosti
Už jsem si začínala myslet, že nenajdu žádné téma, která bych mohla pěkně zdrbnout. Dlouhou dobu jsem nic nepsala, popravdě nebylo ani o čem psát. A jednoho krásného bílého rána, kdy Martin konečně na tom koni přijel, na mě námět na článek vybafl na xchatu.

Část 1. - Portrét sama sebe

Říkala jsem to už asi milionkrát a řeknu to po miliontý prvý: když chcete fotit sami sebe, tak, prosím vás, foťte objektivem směrem k vám, ne do zrcadla. To znamená, že si stoupnete naproti zrcadlu a foťák či mobil namíříte proti sobě, ne proti zrcadlu. Pomocí toho zrcadla uvidíte sebe na displeji, takže se můžete různě natáčet, dělat škleby (ne kachní xichty!) a plazit jazyk, ale nebudete mít v záběru kus fotoaparátu.

Já fakt nevím, co vás nutí, abyste vyráběli fotky, kde máte přes půl xichtu svůj vlastní foťák. Jo, kolikrát jsou fajné, to jo, ale profilovky jsou obvykle o tom, že tam jste vy.

A nyní banda, která to zřejmě ještě stále nepobrala:Už jsem doufala, že tento trend "jsem poloviční kyborg", se uchytil jen u dívčího druhu. Jak je vidno, poměrně jsem se sekla ve svém úsudku:No, každý asi nejsme vynalézavý a technický typ, takže jim budiž odpuštěno. I když tomu s těma brejlema nevím, nevím...

Část 2. - Rozkošnost a lacinost


Není nic mužnějšího, než se vyfotit v hrobě plném plyšáků!


Holky, nešlo by to méně lacině? Amatérský fotograf v podobě nadrbaného přítele a amatérská kočka, která se nechala zhýčkat, že je nejúžasnější sexy dračice na světě, je fakt vražedná kombinace.

Část 3. - Photoshop


Práce s Photoshopem není zrovna nejjednodušší, ale i přesto se najdou borci, kteří se do toho pustí po hlavě, aniž by ctili fyzické základy nebo měli základy používání toho programu. Chlapče na fotce, jak jsi si to mohl dát jako profilovku, když i slepec by viděl, že je to fake?

★ Příběh o dobrákovi Dee

1. listopadu 2011 v 11:02 | opY
Za parného letní dne, kdy byla celá Praha v prdeli, nahňácaná na Podolské plovárně, dobrák Dee a jeho úplně nejvíc nejlepší kamarád nevěděli, co roupama.
V tom praví úplně nejvíc nejlepší kamarád: "Dee, pojďme si hrát na trakaře plné jablk, jako za starých časů! Mlácení Bohemky už mne nebaví."
Dobrák Dee vycenil své bílé zoubky a nadšeně přikyvoval svému příteli: "Ano! Ano! Jako za starých časů, kdy chlapi byli chlapi a voňavka sprosté slovo!"
I domluvili se dobrák Dee a jeho úplně nejvíc nejlepší kamarád, že si tedy zahrají na trakaře. Dee, jako obvykle, dělal trakař, zatímco úplně nejvíc nejlepší kamarád dělal prodavače kvalitních jablk z Jednoty.
"Čerstvě natrhnaná jablkáá!" vykřikoval úplně nejvíc nejlepší kamarád, zatímco držel dobráka Dee za nohy a ten se snažil udržet tempo s jeho majitelem.
"Voňavá jablka pro celů Prahůůů!"
"Mám moc těžký náklad!" křikl Dee, kterému se začaly podlamovat ruce pod svou váhou. Ale úplně nejvíc nejlepší kamarád jej ignorovat a dál hulákal na celou ulici. Aby toho nebylo málo, stále tlačil dobráka Dee vpřed.
"Rychleji, rychleji, támhle jsou nějakcí zákazníci!" pobízel úplně nejvíc nejlepší kamarád svůj živý trakař.

A pak se to stalo.
Dee nevydržel tempo prodavače jablek a polámalo se mu kolečko. Jeho ruce ho definitivně zradily a on padl levou částí obličeje na drsný povrch sluncem rozžhaveného betonu. Úplně nejvíc nejlepší kamarád pustil jeho nohy opatrně na zem a mlčky sledoval, jak se šrámy na obličeji jeho kamaráda vybarvují.

"UŽ NEJSI ÚPLNĚ NEJVÍC NEJLEPŠÍ KAMARÁD!" zařval trhavě Dee a zvedl se na nohy. Nechal svého úplně nejvíc nejlepšího kamaráda stát na sluncem zalité ulici, zatímco sám uháněl k domovu.

Aby všem dokázal, jaký je úplně nejvíc nejlepší kamarád debil, nafotil svůj šrámovaný obličej a tu fotku vystavil na portálu xchat. Marně čekal, že ho někdo polituje. Když už od vložení fotografie uplynulo pár hodin, svou fotku zase vymazal.

To proto, že ho mrzelo, že přišel o úplně nejvíc nejlepšího kamaráda.