★ Smrady z Francie

26. července 2011 v 16:06 | opY |  ★ Reporty života
To jsem zase jednou narazila na takového toho hodného, velice přítulného pána v sáčku. Mastila jsem do Intersparu pro pití a kočkolit, když mne na parkovišti odchytil onen týpan. Začal velice slušně, s náladou výše než Mount Everest a začal mne zpracovávat. Typicky začal s blábolem, že zastupuje firmu XYZ (vážně už nevím, co to bylo za eseróčko před krachem), že mají čupr akci na parfémy až z Francie a že jsem šťastlivec, že jsem na pána narazila (heh, spíš on mě odchytil, ale to už je jedno). Optal se, jaký druh parfémů mám ráda a zřejmě nečekal odpověď, že spíše lehké, květinové vůně. I přes to mi dal oňufat dva parfémy, jeden sladký utrich smrdící na sto honů a druhý méně silný, než ten první. Při představování parfémů se zřejmě spletl, protože ten, který označil jako 'výrazný' byl ten, který voněl tak nějak přijatelně. Ten druhý bych nepoužila ani doma na záchod.
Oňufala jsem tedy oba a usoudila, že to opravdu není moje parketa. Pána to evidentně nezajímalo, protože mi dal otázku, zda uhádnu, jak dlouho je ta firma na trhu. Prý pět nebo deset let?

Tak či onak, ať bych odpověděla jakkoliv, sprásknul by ruce blahem a gratuloval mi k výhře. A pak následovalo cpaní tří parfémů do rukou plus jeden pánský, vše za úchvatnou cenu tisíc korun, ačkoliv ty smrady měly cenu tak stovky a daly se sehnat u vietnamců. Odmítla jsem, že parfém mám a že mi ty dva až tak zase moc nevoní. Pán ale trval, ať tedy aspoň vezmu ty zbylé tři pro mou rodinu (práskla jsem mu, že jsem spíše ženská rodina), že pro ně mohu mít hezké dárky.

Ehm?

I zamyslila jsem se a říkám pánovi, že raději rodině koupím to, co chtějí. Že kupovat parfém na blind je blbost, i když svou ségru, druhou ségru a mamku znám celých dvaadvacet let a kousek. Pán nečekal logické uvažování, takže začal něco cintat a ztratil vítr z plachet. Vrátila jsem mu krabičku, na které nebylo ani logo zmiňované firmy a usmála jsem se, že prostě nejsem debil, abych někomu kupovala parfém, tedy spíše toaletní vodu za pár šušní, a že tedy koupím k vánocům to, po čem moje rodina bude opravdu toužit. Pán se odplížil otravovat zase někoho jiného a já byla spokojená.
Jednak jsem ho odzbrojila a jednak ho brzy vyhnal z parkoviště jeden z mých kolegů.

Netuším, proč se na mě pořád lepí tihle prodavači. Asi můj obličej působí tupě, což je na druhou stranu dobře, protože už mne nezastavují revizoři v metru.
 


Komentáře

1 pahadkovy pahadkovy | 24. září 2011 v 20:07 | Reagovat

tohle se mi stalo taky. v nákupnim centru.
nic jsem nekoupila, neměla jsem zájem a ani peníze, levný mi to nepřišlo.

ale jednou se mi stala ještě horší případ taky s voňavkama. Zastavila mě romka a vyloženě mi to nacpala do ruky, jako že zadarmo, že jsem prej Češka a Češi to mají zadarmo. Pak mi nacpala ještě jednu jako že pro přitele. A pak po mě chtěla "něco na cestu", že má malé dětí.... Vo takové špinavé voňavky opravdu nestojím. V tom obchodnim centru nepočítam za něco špinavýho ale za něco otravnýho. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama