★ Do čtveřice všeho dobrého

26. května 2011 v 12:59 | opY |  ★ Reporty života
Páteční ráno jako vyšinuté: pohoda, sluníčko, teplíčko. Jen jedna věc v pohodě nebyla. Sedla jsem si zády do autobusu a neměla jsem před sebou tu skleněnou výplň. Za celý rok se v našem buse neobjevila ani noha po revizorech, takže jsem polevila ve své ostražitosti, což se mi vymstilo v ten moment, když přišlo jaro. Lidé, jejichž práce spočívá v běhání po Praze, jen těžko budou oxidovat v kruté zimě na ulicích. Proto také za celou zimu nikdo náš bus nekontroloval.

Seděla jsem si blaženě, nějaká paní seděla vedle mě a vjížděli jsme na onu dlouhou trasu ke Zličínu. Chyba byla, že jsem si kecla přímo do zadní části, kam revizoři tuze rádi chodí. Nevím proč, ale většina lůzy, jako su já, se stahuje do zadních částí. Nevím, zda to má nějakou spojitost s řitním otvorem, ale příliš bych se tím nezaobývala.
Oslepená světlem za skly autobusu mě od mžourání vytrhla náhlá aktivita cestujících. Špatné znamení v podobě přehrabování v kabelkách a batozích. Mne v tu chvíli napadla jen jediná věc: To je v pytli.

Normálně mě chytli.
Vyfásla jsem růžový lupen, který mě naváděl, kam mám jet zaplatit pokutu za přepravu zdarma.

Tentokrát jsem ale nebyla jako z rosolu. Po obdržení posvátného lupénku jsem se musela prostě smát. I přes to, že mě trochu štvalo, že budu platit sedm stovek, jsem vlastně byla ráda. Dvouletá lítačka za sedm stovek je vskutku lukrativní věc.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama