★ Co xchat dal a vzal

11. dubna 2011 v 14:00 | opY |  ★ Reporty života
Ano, nadpis vám je možná povědomý, protože je nápadně stejný, jako Co život vzal a dal od Betty McDonald, mé oblíbené spisovatelky.

Protože jsem s chatováním asi už definitivně sekla, je načase, abych si shrnula, co mi vlastně dal a vzal. Říkala jsem si snad tisíckrát, že s tím přestanu, že nemám zapotřebí se hádat o nesmyslech a vést žabomyší války s těmi, co měli prostě místo mozku hadr na podlahu. Každý na chatu si myslí, že ten druhý je dementní, a já nemůžu říct, že neměli o mně pravdu. Moje vyjadřování, lépe řečeno odpovídání na text někoho jiného, dávalo dojem, že jsem tak trochu nenormální, čímž jsem si zasloužila několik úhlavních nepřátel a chraň bůh, abych vlezla na chat s blbou náladou.

Každý chatař dospěje do stádia, kdy chat opustí a zjistí, že najednou má jiné starosti. Důvodů je mnoho, ale nemyslím si, že by většina z nás odcházela jen proto, že si řekli, že prostě už tam chodit nebudou. Každý jsme měl důvod jít pryč, obvykle to byly nějaké důvody ohledně živobytí. Chtěli jsme začít žít po svém. Já odešla, protože jsem najednou skončila školu, odstěhovala jsem se do Prahé a hledala práci. Při práci můžete jen těžko chatovat, tím spíš, když dřepíte u mikroskopu a hledáte červy v potkaním kákelu.

Moje vzpomínky na úplně první chatování jsou z roku cca 2000, kdy jsem se ještě prodírala základní školou. Můj cíl byl v té době jasný: vyburcovat co nejvíce celou místnost. S kamarádkou jsme se na hodině Informatiky propadaly smíchy do bezvědomí, vymýšlely jsme si nicky jako Pepek Kýbl a připadalo nám to strašně směšné.
Oficielně jsem na chat začala chodit v roce 2004, kdy jsem si založila nick a začala si povídat. Usadila jsem se na xchat.cz, odhalovala jeho krásy a seznamovala se s lidmi. Někteří ale neměli moc v lásce patnáctileté caparty, jako jsem byla já, takže můj výběr přátel se omezil jen na ty, co už jsem znala ze školy. Přestala jsem s pruzením a za odměnu jsem se po roce stala Stálým správcem a byla jsem na to těžce hrdá. Moje maminka nechápala, jak můžu prosedět celý den u chatu, nadávala na to a odtrhávala mě málem kombinačkami, abych šla také na vzduch. Moje závislost na chatu byla také zapříčiněna tím, že jsme se přestěhovali na vesnici. Nejsem zrovna typ člověka, co se do týdne seznámí se sousedy, takže jsem se uchýlila k alternativě.

Měla jsem už dost známostí, abych měla záminku chodit na xchat. I deset hodin v kuse jsem sedávala ve svém hnízdě a krafala. Hodiny na mém nicku katastrofálně narůstaly a moje maminka se začala zabývat tím, co tam na tom chatu vlastně dělám. Připadalo mi rozkošné naučit mou maminku na stará kolena chatovat, tak jsem jí poskytla průchod bránou do světa zázraků, zvaných Internet. A nastalo peklo. Hádky o modem. Mohla jsem mít modem do desíti do večera, ale to byl zrovna čas, kdy se na chatu scházeli skoro všichni. Za deset deset stála moje maminka ve dveřích mého pokoje a hýkala, abych sebou hodila, že zmešká své kamarády. Díky chatu se ale dala dohromady a když přechodila druhou pubertu (tedy nošení krátkých triček a názorů idiota), zeštíhlila, zmoudřela a nechala svého budižkničemu manžela osudu. Díky bohu, že jí to otevřelo oči, bo nevím, jak bychom dopadli, kdyby se nic z toho nezměnilo.

Poznala jsem dost lidí, prožila několik románků, osvědčila se jako Stálý správce na dvě věci, protože jsem nikdy nevydržela dýl, než několik měsíců. Chvíli mě to bavilo, ale lidi mají prostě divný zvyk peskovat ty, co se snaží udržovat pořádek a tak se za chvíli stalo těch pár hlídačů nenáviděných. Vznikaly hádky a my odcházeli. Já si na krátko potřebovala zregenerovat hlavu.

Rok se s rokem sešel, v osmnácti jsem se dobrovolně přihlásila na post certifikátora, což byl jeden z mých cílů na xchatu. Věděla jsem, že jsem přílišný lempl, abych se zaobývala správcováním a tak jsem si brouzdala místností, krafala, certifikovala až mne jednoho dne oslovil jeden z hlavních administrátorů, jestli bych jim nechtěla pomoct. Pamatuju se, že to bylo nějak v březnu, ten den jsme měli řízek s kaší a já nebyla s to polknout. Já a administrátor?

Svět se dočista musel zbláznit.

Nicméně jsem se prodrala na kariéru žluté hvězdičky, po čemž tajně i netajně prahlo dost lidí a já konečně pochopila, že mít tu hvězdičku jiné barvy není žádná paráda. Můj revír byly místnosti zaobývající se sexem, což byla žumpa toho největšího kalibru. Prohlédla jsem skrze neviditelnou bariéru veselých, ukecaných lidí a spatřila světlo hnusu, co se válel pod stálými místnostmi. Pedofilie, zoofilie, nekrofilie, snuff a podobné humusy. Nejhorší na tom bylo, že málokdy bylo možné vystopovat údaje o dotyčném, co se nebál říct si o mou fiktivní osmiletou dcerku. Po čase jsem na to přestala mít žaludek. Pedofilové vesele lítali po chatu, nikdo nic neřešil a já se hrozila toho dne, kdy můj synovec vleze na Alíka.cz. Necelý rok jsem na xchatu uklízela, pak jsem přešla do pracovního nasazení a odešla jsem z teamu.

Moji přátelé mi zůstali i přesto, že na xchat nechodím. Všechny jsem je úspěšně posbírala na Facebooku, takže jsem s nimi denně v kontaktu. Srazy se už skoro nepořádají, protože úroveň chatu (alespoň na Centru) se propadla do hlubin zoufalství. Přesto máme stále svůj VIP srázek, kam se sjíždíme každé léto a stanujeme. Vidíme se třeba po roce, po dvou letech i víc, ale stále máme o čem krafat. A ty zážitky, co tam rok co rok máme, to stojí snad za další článek.

Takže co mi dal? Bandu dobrých přátel, zkušenost a i trochu lásky.
Vzal mi spoustu hodin, spoustu volného času, který jsem mohla investovat někam jinam.

A teď něco z mé historie:

Modrá hvězdička *391*Certifikovaná žena *368*DJ-MoNky-tWr
Založen: 7.12.2004
Certifikoval: winged
Certifikace: 31.12.2004
BS: 16.6.2005
Stálý správce: Sex po telefonu 24.9.2005 - 5.12.2006 * 27.1. 2007 - 29.4.2007
odCertifikována: 1.5.2007 -> prevod na opiFka
Modrá hvězdička *391*Certifikovaná žena *368*opiFka
Certifikoval: zajDee
Certifikace: 2.5.2007
BS: 28.6.2007
Stálý správce: Rakovník 3.7.2007 - 13.12. 2007 * Báječný sex 27.10.2009 - 24.6.2010
Certifikátor: 23.2.08
Administrátor for: Rušení zakázaných místností
Zelená hvězdička *398*Certifikovaná žena *368*: 25.3. 08
Žlutá hvězdička *371*Certifikovaná žena *368*: 29.5.08
Černá hvězdička *401*Certifikovaná žena *368*: 22.2.09
Modrá hvězdička *391*Certifikovaná žena *368*: 2.7.09
 


Komentáře

1 Michal Michal | E-mail | 19. března 2012 v 1:05 | Reagovat

hledám na netu jestli neco jako xchat zase neozije, ale narazil jsem asi jen na tenhle clanek :) Chtel jsem jen napsat, ze xchat mi par let zpatky otevrel cestu k hodne novym lidem skrz srazy, dost lidi jeste dnes potkavam v hospudkach a nekteri jsou i fakt dobri kamaradi. Ne ze bych mel malo kamaradu, ale jak dneska poznat novy lidi ve vetsim meritku? Pres Facebook to bohuzel nehrozi a na Badoo je to akorat o vztazich.. Po xchatu podle me zustala velka dira :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama